Bir milyon dolarlık plaka!

Bir milyon dolarlık plaka!
Kamuoyunda günlerce tartışılan plaka ilk kez İstanbul'da görüntülendi. Bu bir milyon dolarlık plaka bakın kime ait?Abone olAmerikan Starkey İşitme Vakfı ve EMÖV Vakfı'nın 2006 yılında başlattığı "Türkiye'de işitmeyen çocuk kalmasın" kampanyasının bu yılki onur konuğu eski Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt oldu.

Yaşar Büyükanıt Ortaköy'deki programa emekliliğinden önce çok tartışılan 34 FBY 01 plakalı Audi marka otomobiliyle geldi. Görev değişiminden sonra ilk kez bir programa katılan Büyükanıt gündemle ilgili hiçbir soruya yanıt vermeyeceğini dile getirdi.
greek hotel seo >
Amerikan Starkey Vakfı'nın Türkiye kolu EMÖV Vakfı 3'üncüsü düzenlenen kampanyada bin 500 işitme engellinin sessiz dünyasına ses getirdi. Üç yıldan bu yana sürdürdüğü etkinliklerine bir yenisini ekleyen vakıf bu yıl 5 bininci işitme cihazını armağan etti. Onursal başkanlığının Filiz Akın'ın üstlendiği vakıf 7'den 70'e hiçbir sosyal güvencesi bulunmayan bin 500 vatandaşa işitme cihazı armağan etti. Vakfın destekçileri arasında Yaşar Büyükanıt, Özgün, Selda Alkor, Ayşe Egesoy, Yasemin Hadivent, Evrim Akın gibi sanatçıların yanı sıra ABD'nin İstanbul Başkonsolosu Sharon Wiener'de yer aldı.

Ellerinde Amerikan ve Türk bayraklı öğrenciler tarafından karşılanan Büyükanıt çocuklarla bir süre sohbet etti. Ardından işitme cihazlarının takıldığı salona geçen Büyükanıt ABD İstanbul Başkonsolosu Sharon Wiener ve kampanyaya destek veren sanatçılarla bir süre sohbet etti ve kampanya hakkında bilgi aldı. İşitme cihazı takan çocuklarla konuşan Büyükanıt , bir çocuğun Fenerbahçeli olmasını söylemesiyle , cebinden çıkarttığı sarı larcivert tarağını hediye etti. Yaşar Büyükanıt salonda 20 dakika kaldıktan sonra programdan ayrıldı. Arabasına binerken basın mensuplarının gündeme dair soru sormak istemesine karşın Büyükanıt'ın cevabı " Gündeme dair hiçbir soruya cevap vermeyeceğim, teşekkür ederim" şeklinde oldu.

Yaşar Büyükanıt, Ortaköy Feriye'deki programa emekliliğinde kullanması için Genelkurmay Başkanlığı tarafından hediye edilen piyasa değeri 1 Milyon YTL olan zırhlı Audi marka otomobiliyle geldi. Büyükanıt'ın otomobiline üç araçtan oluşan eskort eşlik ettiği gözlendi. Dünyada yalnızca 100 kişide bulunan araçtan Türkiye'de yalnızca Büyükanıt ve Aydın Doğan'da bulunuyor.

Ozan KÖSE/Bugün

Kategori : GÜNCEL