Kısa boylu diyen kocayı boşadı!

  • Ana Sayfa
  • Kısa boylu diyen kocayı boşadı!
Kısa boylu diyen kocayı boşadı!
Öğretim görevlisi 34 yaşındaki Elif Ç.D, kendisine sürekli kısa boylusun dediği kocası için boşanma davası açtı!Abone olÖğretim görevlisi 34 yaşındaki Elif Ç.D., 6 yıl arkadaşlık, 2 yıl nişanlılık döneminin ardından evlendiği Erem D.'nin, kendisini beğenmeyip sık sık ‘Kısa boylu’ diye alay ettiğini gerekçesiyle boşanma davası açtı.

Elif Ç.D., 1992 yılında Ege Üniversitesi'nde okurken tanıştığı Dokuz Eylül Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü'nde okuyan Erem D. ile 6 yıllık flört, 2 yıllık nişanlılık döneminin ardından 2000 yılında evlendi. Çiftin evlilikleri ilk yıllarından mutlu bir şekilde geçti. Çiftin evlilikleri, Erem D.'nin 2006 yılında kısa dönem askere gidip gelmesinin ardından çatırdamaya başladı. Erem D., Dokuz Eylül Üniversitesi Bilgi İşlem Dairesi'ndeki (DEVAK) işinden ayrılıp, özel bir bilgisayar yazı north california seo lım şirketinde çalışmaya başladı. Eve geç gelmeye başlayan Erem D., eşine işyerinde kurs olduğunu bu yüzden geç geldiğini söyledi. Şüphelenerek eşini takip etmeye başlayan Elif Ç.D., iddiaya göre bir gün eşini aynı şirkette çalışan Z.D. ile bir restoranda sarmaş dolaş yemek yerken ve otomobile binerken gördü.

KISA BOYUMU YENİ Mİ GÖRDÜ?
Elif Ç.D., avukatı aracılığıyla, eşinden ‘Şiddetli geçimsizlik’ sebebiyle’ boşanmak için İzmir 9'uncu Aile Mahkemesi'nde dava açtı. Genç kadın, avukatı aracılığıyla verdiği dava dilekçesinde şunları anlattı:

“Eşim yazılım şirketinden çalışmaya başladığından beri bana karşı ilgisiz kaldı. Yolda giderken ‘Sen ne kadar da kısa boyluymuşun’ diyerek alay etmeye başladı. Benimle flört ederken kısa boylu olduğumu görmedi mi? Aldığım hormon ilaçları nedeniyle saçlarım döküldü. Eşim ve ailesi bununla da alay etti. İşyerinde çalışan Z.D. ismindeki bayanla ilişkisinin olduğunu delillerle tespit ettim. Kendisini Z.D.'le birlikte restoranda samimi bir şekilde yemek yerken yakaladım. Bu olay evliliğimizin sonu oldu. Psikolojik tedavi gördüm. Boşanmak için 20 bin YTL maddi, 50 bin YTL manevi toplam 70 bin YTL tazminat ile aylık bin YTL tedbir nafakası istiyorum.”

Elif Ç.D.'nin avukatı, mahkemeye Erem D.'nin Z.D., ile işyerinde ve restoranda çekilmiş samimi görüntülerini delil olarak sundu.

SADECE İŞ ARKADAŞI
Erem D. ise avukatı aracılığıyla verdiği cevap dilekçesinde, eşinin iddialarının asılsız olduğunu öne sürerek şunları kaydetti:

“Babası bu birlikteliğe baştan beri karşı çıkmıştır. Kısa boylu ve geniş kalçalı olması, hiçbir zaman alay konusu olmamıştır. Birbirlerine söyledikleri birçok takılma tarzındaki şakalar, birbirlerini tanıdıkları yıllardan beri süregelmiştir. Elif, eşine ‘kepçe kulak, koca burun, tipsiz, sıska, küçük elli’ diye laflar söylemiştir. Bunlar karı koca arasında yapılan şakalar olduğundan gülüp geçilmiştir. Elif, aşırı kıskanç birisidir. Müvekkilin Z.D. ile de bir ilişkisi yoktur, sadece iş arkadaşıdırlar. Haksız ithamlar karşısında müvekkilim de boşanmak istiyor. Maddi ve manevi tazminat davasının reddini istiyoruz. Herhangi bir sebep yokken evliliği sona erdirmek isteyen davacının kendisidir. Müvekkilim tüm zorlukları göze alarak evlendiği eşinin müşterek haneyi terk etmesi nedeniyle çok üzülmüş ve kendini işine dahi verememiştir. Bu nedenle 15 bin YTL manevi tazminat talep ediyoruz.”

İzmir 9'uncu Aile Mahkemesi'nde görülen dava tanıkların dinlenmesi ve eksik belgelerin beklenmesi için ertelendi.Kategori : GÜNCEL