Aragones fırçayı iyi atıyor

Aragones fırçayı iyi atıyor
Fenerbahçe, ligin üçüncü haftasında ikinci yenilgisini alırken, eleştiriler teknik direktör Aragones üzerinde yoğunlaştı.Abone ol

Avrupa şampiyonu İspanya'nın hocası olarak F.Bahçe'ye gelen Aragones, şu ana kadar sadece devre aralarında takımı fırçaladı. Müdahaleleri, aynı bölgede isim değişikliği şeklindeydi. Düzene dokunmadı ..
İstanbul'a; Avrupa şampiyonu İspanya'nın hocası olarak gelen tecrübeli teknik adam, şu ana kadar takıma sadece inşaat firması seo 'fırça' atarak müdahale etti.

Hemen her maçın devre arasında futbolcuları azarlayan Aragones'in bu tavrı, iki yıldır Zico gibi yumuşak bir hoca ile çalışan oyuncularda olumsuz etki yaptı. İspanyol hoca Hacettepe maçında da tavrını değiştirmedi. Devre arasında yine oyuncularına 'ağzına geleni' söyledi. Üstelik takım, ilk yarıda Can'ın hatasından gelen gol dışında kötü değildi. Fırçanın ardından ikinci yarıda ise Fenerbahçe çok kötü bir görüntü verdi. Aragones bunun dışında maça müdahale konusunda da çok verimli olmadı.

SADECE DEĞİŞTİRİYOR
Sadece aynı bölgeden bir oyuncuyu alıp, yerine aynı yere başka bir futbolcu sokan Aragones, sistemi değiştirmek gibi bir uygulamaya imza atmadı. Kenardan yapılan müdahalelerin 'teknik-taktik'le alakası olmayıp sadece moral bozan azarlar şeklinde kalması, "Höt- Zöt' yaparak takım olunmuyor" eleştirilerini beraberinde getirdi. Geldiği günden beri basın toplantılarında istemediği sorularla muhatap kalınca 'Ali Kıran Baş Kesen' tavrını sürdüren Aragones, kamuoyunun merak ettiği soruları yansıtan basın mensuplarına sadece "Hoca Benim" cevabını vermekle yetindi; ikna edici bir açıklamada bulunmadı. 3 puan sistemine geçilen

1987- 88 sezonundan beri en kötü başlangıç yapılmış olması da Aragones'in performansı konusunda en önemli gösterge...

Deniz Derinsu-Sabah



Kategori : SPOR