Irkçılar Kölnde buluşuyor

Irkçılar Kölnde buluşuyor
Almanya’nın Köln kentinde, ırkçı ve aşırı sağcı gruplar “İslam Karşıtı Konferans” için buluşacaklar.Abone olGruplar Köln’deki cami yapımını da protesto edecek. Şehirde çatışmaları önlemek için 3 bin polis görev yapıyor.

Aşırı sağcı ve ırkçı gruplar, “İslam Karşıtı Konferansa” katılmak ü arizona seo zere Almanya’nın Köln şehrinde buluşuyor. Pro-Köln adlı aşırı sağcı grubun öncülüğünde düzenlenen konferans bugün başlıyor. 20 Eylül’e kadar sürecek konferans ile Müslümanların toplumda sözde artan etkinliklerinin protesto edilmesi hedefleniyor. Yarın ise, aşırı sağcı gruplar kentte inşaası süren camiiyi protesto etmek için gösteri düzenleyecek.

Sivil toplum örgütleri, Sosyal Demokrat Parti ve Alman Sendikalar Birliği ise aşırı sağcıların toplantısına, başka gösteriler düzenleyerek karşılık vermeye hazırlanıyor. Müslüman dernekleri de, kentte caminin yapılacağı meydanda gösteri düzenleyecek.

Alman güvenlik güçleri ise tedirgin. Olası çatışmaları önlemek için şehirde 3 bin polis görevlendirildi.

Avrupa’da aşırı sağ denince akla gelen ilk isimler olan Fransız Jean-Marie Le Pen ve Avusturyalı Christian Strache ise konferansa katılmayacaklarını duyurdu.

Kategori : DÜNYA