Erdoğana inat bedava

Erdoğana inat bedava
Erdoğan'ın gazete boykotu çağrısına tepki sürüyor. Vatandaşlar aldıkları gazeteleri bedava dağıtmaya başladı.Abone olEskişehir ve Hakkâri’de iki vatandaş, Başbakan Erdoğan’ın gazete boykotu çağrısına tepki olarak, paralarıyla aldıkları Milliyet, Hürriyet, Posta, Vatan ve Radikal’i çevrelerindekilere dağıttı.

Eskişehir’de emekli banka müdürü Recai Sara, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Doğan Grubu gazetelerine yönelik “boykot” çağrısına tepki olarak, satın aldığı gazeteleri semt pazarında bedava dağıttı.< chatgpt br>
Evli ve 4 çocuk babası Sara, 75. Yıl Mahallesi’ndeki bir marketten aldığı 50 adet Hürriyet, Milliyet, Posta ve Vatan gazetelerini, eşi Fatma Sara ile birlikte semt pazarında vatandaşlara ücretsiz olarak dağıttı. Uzun yıllardır Milliyet okuru olduğunu söyleyen Sara, Erdoğan’ın açıklamalarını “talihsizlik” olarak nitelendirerek şunları söyledi:

“Özgür basının susturulduğu bir ülkede çocuklarımın geleceği için kaygı duyuyorum. Bunun için Başbakanın talihsiz açıklamalarına en güzel cevabı daha fazla gazete okunmasını sağlamakla veriyorum”

Hakkâri’de de 14 yıldır kırtasiye ticareti yapan Ahmet Korkmaz da Erdoğan’a tepkisini, Doğan Grubu’na ait gazeteleri satın alıp ücretsiz dağıtarak ortaya koydu. Gazetelerin öğleden sonra geldiği Hakkâri’deki 3 bayi dolaşan Korkmaz, bulabildiği Hürriyet, Milliyet, Vatan ve Radikal olmak üzere 10 kadar gazeteyi isteyenlere ücretsiz dağıttı.

Deniz Feneri yolsuzluğu haberlerinin ardından Erdoğan’ın yaptığı açıklamaların halkın büyük tepkisine neden olduğunu belirten Korkmaz “Yolsuzluk varsa herkes bilmeli, sorgulanmalı. En başta bu görev Başbakan’a düşer” dedi.

BİR TEPKİ DE İZMİR'DEN

İzmir’de de Cumhuriyet İçin Güçbirliği Platformu üyeleri, yolsuzlukları ve basın özgürlüğüne yönelik baskıları protesto etti. Platform üyesi yaklaşık 100 kişi “Fener Söndü, Yüce Divan Göründü”, “Yüzyılın İyilik Soygun Harekâtı” yazılı dövizler taşıdı. Basın açıklamasını yapıldığı tarihi Kemeraltı Çarşısı’na alışveriş için gelen bazı vatandaşlar da eyleme destek verdi.Kategori : GÜNCEL