Bir yerlerde kıyamet koptu

Bir yerlerde kıyamet koptu
ABD'li bilim adamları günlerdir bekledikleri iki gezegenin çarpışmasının gerçekleştiğini açıkladı. Abone olAmerikalı bilim adamları, dünyadan 300 milyon ışık yılı uzaklıkta iki gezegenin çarpıştığını belirledi.

Uzayda tespit ettikleri toz parçacıklarından yola çıkan California ve Tennessee Üniversiteleri uzmanları, çarpışmanın BD +2 hipnozla vajinismus tedavisi 0 307 isimli yıldız kümesinde meydana geldiğini ortaya çıkardı. Uzmanlar çarpışmanın, Dünya ile Venüs’ün birbiriyle çarpışması durumunda ortaya çıkacak görüntüye benzediğini dile getirdi. İlk defa böyle bir şeyle karşılaştığını belirten astronomlar “Eğer o gezegenlerde hayat varsa, birkaç dakika içinde sona erdi” diye konuştu. Uzmanlar şimdi “Benzer bir çarpışma Güneş Sistemi’nde meydana gelebilir mi?” sorusuna cevap arıyor.

ÜÇ YIL ÖNCE KEŞFEDİLMİŞTİ

Astronomlar tarafından 2005 yılında keşfedilen gezegenlerin Güneş büyüklüğünde olduğu ve üç buçuk günde kendi etrafında döndükleri belirtildi.

DÜNYAYA DA OLUR MU?

Bilim adamı Benjamin Zuckerman, "Astronomlar daha önce böyle bir şey görmemişti. Felakete neden olan gezegen çarpışmalarının, bizimkine benzeyen gelişkin güneş sistemlerinde de yaşanabileceğini anladık" dedi. Şimdi bilim adamları "oturmuş" gezegen sistemlerinin çarpışmaya nasıl sürüklendiğini ve bir gün dünyanın da benzer bir sonla karşılaşma riskini araştırıyorlar.Kategori : BİLİM - TEKNOLOJİ