DTPli vekil canlı bomba taziyesinde

  • Ana Sayfa
  • DTPli vekil canlı bomba taziyesinde
DTPli vekil canlı bomba taziyesinde
DTP milletvekili İbrahim Binici, Mersin'deki saldırıda ölen PkK'lı canlı bombanın evine taziyeye gitti.Abone ol

MERSİN'de, bomba yüklü araçla eyleme giderken, yakalanacağını anlayınca otoban çıkışında üzerinde taşıdığı bombaları infilak ettirip parçalanarak ölen PKK'lı canlı bomba Müslüm Güneşoğlu'nun taziyesine katılan DTP'li Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Binici, Karabahçe köyünde sözde PKK bayraklarıyla karşılandı. Taziye çadırında Güneşoğlu ailesine başsağlığı dilleklerinde bulunan Binici "Savaşın biteceği ve barışın yak yazılım uzman ın olduğu" söyledi.
22 Ağustos 2008 tarihinde Mersin'de otoyol çıkışında yakalanacağını anlayınca yönetimindeki bomba yüklü otomobili infilak ettirerek, 13 polisin yaralanmasına neden olan ve kendisi de parçalanarak ölen kod adı 'Kemal Yoldaş' olan 28 yaşındaki PKK'lı canlı bomba Müslüm Güneşoğlu'nun Siverek İlçesine bağlı Karabahçe köyünde taziyesi devam ediyor. Taziyeye Demokratik Toplum Partisi (DTP) Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Binici, Ceylanpınar DTP'li Belediye Başkanı İsmail Arslan, Şanlıurfa DTP İl Başkanı İbrahim Ayhan, DTP İlçe Başkanı Hasan Koyuncu, ile çok sayıda partili Güneşoğlu'nun taziyesine katıldı. Uzun araç konvoyları eşliğinde taziyeye katılan grup sık sık "Şehit namirin" (Şehitler ölmez), "Biji Serok Apo", (Yaşasın Abdullah Öcalan), sloganı atıldı. Karabahçe köyüne gelen DTP'liler, burada zılgıt ve alkışlar eşliğinde yüzleri puşiyle örtülmüş gençler, sözde PKK renklerini temsil eden sarı, kırmızı, yeşil renklere hakkim olan flamalar eşliğinde karşılanıp köy meydanında kurulan taziye çadırına geçti. Zafer işaretleri eşliğinde ölen teröristler için saygı duruşunda bulunan grup daha sonra Güneşoğlu ailesine baş sağlında bulundu.

Taziyede Türkçe ve Kürtçe olarak konuşan DTP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Binici, aileye başsağlığı diledi. Güneşoğlu'nun son ölüm olması dileğinde bulunan Binici, barış eline bir el uzatılmasını istedi. Savaşın bir an önce son bulması gerektiğine değinen Binici, "Savaşın biteceği ve barışan yakın olduğu ortadır. Bizim isteğimiz daha fazla kan dökülmemesi ve bu savaşın bir an önce son bulması" diye konuştu.Kategori : POLİTİKA