Baykala çok ağır teklif

Baykala çok ağır teklif
Başbakan Erdoğan'ın hedefinde Baykal vardı. Dengir Fırat'ın sözlerini hatırlattı ve Baykal'a şu teklifi yaptı.Abone ol

Başbakan Erdoğan, AKP Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat’la ilgili iddialar ortaya atan CHP’ye Fırat’ın “televizyona çıkalım, ispatlarsan milletvekilliğinden istifa edeceğim" önerisini hatırlatarak, “Ama sen ispatlayamazsan ben milletvekilliğinden istifa etmeni istemiyorum. Çık televizyona ben ‘şerefsizim, müfteriyim’ de" dedi.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Kağıthane İlçe Teşkilatı'nın Kağıthane Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen 3. Olağan Kongresi'nde yapacağı konuşma öncesinde kürsüye, partililerin ''Türkiye seninle gurur duyuyor'' sloganlarıyla çıktı.

DURMAK YOK YOLA DEVAM

''Bizim üzerimize düşen durmadan, duraksamadan hizmet üreterek ülkemizi kalkındırmak, milletimizin refah seviyesini yükseltmektir'' diyen Erdoğan, tek tek bütün şehirleri kalkındırarak Türkiye'yi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ifade ettiği muasır medeniyetler seviyesine taşımak görevleri bulunduğunu, bu yüzden ''Durmak yok yola devam'' dediklerini söyledi. Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti:

SİYASETİN MEZARI DA SANDIKTIR

''AK Parti, siyasete bu yeniliği getirmiştir. Zamanın emanet olduğu yerel seo nasıl yapılır nu bilen, zamanın en büyük nimetlerden, imkanlardan biri olduğunu bilen, seçildiği mevkilere sınırlı bir süre için seçildiğinin şuurunda olan, halka hesap veren kadroların adresidir AK Parti. Burası çok önemli. Yani kendi kendine hesaba çekilmeden hesaba çekmektir. Mesele bu. Ve bizim hesaba çekileceğimiz zamanlar demokrasi uygulamasının da neresidir? İşte sandıklardır. Her sandıklar kurulduğunda hesaba çekiliriz. Ama siyasetçi eğer kendisini sandığa gitmeden önce hesaba çekemiyorsa, çekmiyorsa, evet o zaman siyasette de mezar aynen sandığa gömülürüz. Bunun acı faturaları var mı? Var. Öyleyse bunu bilerek çalışacağız. Bunu bilerek gayret edeceğiz. Ve milletle el ele olacağız.

BİZ KİMSESİZLERİN KİMSESİYİZ

Milletle karşı karşıya olmayacağız. Ha bazen olur ya birileri çıkabilir ama biz ne dedik, 'Sessiz yığınların sesiyiz. Biz kimsesizlerin kimsesiyiz'. Bu dönem açılıp kapanacak olan bir dönem değil, milletimizin makus talihini çevirecek, insanlarımızın yüzünü güldürecek bir dönemdir. AK Parti'nin iktidar dönemi Türk siyasi tarihinde altın bir sayfa, çığır açan bir dönem olarak anılacaktır. Bir değişim, dönüşüm dönemi olarak anılacaktır. AK Parti dönemi bir reformlar, yenilikler, bir ilkler ve rekorlar dönemidir. AK Parti söyledikleriyle yaptıkları uyumlu olan bir siyasi iradeyi Türkiye'ye hakim kılmıştır.''

EKONOMİDE HEDEF

Cumhuriyet’in 100. yıl kutlamalarında ekonomimiz en büyük 10. ekonomi listesine sokacağız. Hedefimiz bu. Bu boş bir hayal değildir. Bu bir gelecek planlamasıdır. Türkiye’ye dair hiçbir planı olmayanların bizim hedefimizi gerçek dışı olarak değerlendirmeleri normaldir.

Onlar enflasyonu tek haneye çekeceğiz, altı sıfırı atacağız, bütün köylerimize yol ve su götüreceğiz dediğimizde de bizi hayal kurmakla hep anlatıyor itham ediyorlardı. Ne oldu ? Duble yollarda nerdeyse 10 bin kilometreye yaklaşıyoruz. Altı sıfırı attık mı ? Attık. Şimdi YTL gidiyor TL’ye geçiyoruz. Enflasyonda tek haneli rakamı yakaladık mı? Yakaladık.

Ülkemin bütün insanlarına bir çağrı yapmak istiyorum. Bunu hep beraber yapacağız. Nedir bu başarının altındaki sır derseniz. Milletimizin geleceğini kazanma yolundaki azim ve kararlılığıdır derim. Burada iki tane sihirli kelime var. Bunlardan biri güvendir bir tanesi istikrardır. Ne olur bu güveni gölgelemeyin. Bu istikrara gölge düşürmeyin.

MİLLETİMİZ KAZANSIN BİZ KAYBETMEYE HAZIRIZ

Biz bunları zedelersek, AKP’yi seçim sandıklarında mağlup ederiz derseniz burada biz değil ülke kaybeder milletimiz kaybeder. Biz “Milletimiz yeter ki kazansın, biz kaybetmeye hazırız” diyoruz.

YAVRU MUHALEFETE ÇAĞRI

Biz bunun içinde ana ve yavru muhalefete çağrı yapıyorum. Diyorum ki Allah aşkına Türkiye’ye bizim yapmamız gereken bir proje varsa bize tavsiye edin yapalım. Eğer onu yapmıyorsak bizi o zaman halka şikayet edin. O zaman halk AKP’ye tokadını atar.

ŞEREFSİZİM DE

Ama bugüne kadar siz bir tane ‘gel şurası yanlış, bak bunun doğrusu budur’ dediniz mi Allah aşkına. Bir tane söyleyin ya var mı? Yok. İşte biz buna üzülüyoruz. Sadece iftira kampanyaları? Bunlarla bir yere varılmaz. İşte Genel Başkan Yardımcım Dengir Bey? Şahsına, benim şahsıma, arkadaşlarımın şahsına atılan iftiralar? İşte buyurun davet yaptı, ‘hadi gel televizyona çıkalım başa baş. Eğer sen bunu ispatlarsan ben siyasetten çekileceğim, milletvekilliğinden de çekileceğim’ Ama sen ispatlayamazsan ben milletvekilliğinden istifa etmeni istemiyorum. Çık televizyona de ki ben şerefsizim, müfteriyim."

Erdoğan’ın bu sözleri “Vur vur inlesin Deniz Baykal dinlesin" sloganıyla kesildi. Salonda bulunan Dengir Fırat’a, “Davete cevap geldi mi?" diye soran Erdoğan, Fırat’ın yanıtı üzerine, “Henüz cevap yok. Çünkü CHP’nin karakteri budur. Gelemez. Bunlar sadece iftira at, tutmazsa iz bırakır mantığıyla hareket ederler" dedi.Kategori : POLİTİKA