Ümit Özattan şok açıklamalar

  • Ana Sayfa
  • Ümit Özattan şok açıklamalar
Ümit Özattan şok açıklamalar
Ümit Özat'ın kalp rahatsızlığı çok önceden teşhis edilmiş. Özat'ın açıklamaları bununla da sınırlı değil.Abone olAlman Birinci Ligi'nde (Bundesliga) 29 Ağustos'ta FC Köln'ün Karlsruhe ile oynadığı maçta fenalaşarak yere yığılan ve hala tıbbi kontrolleri devam eden Ümit Özat, FC Köln'ün takım doktoru tarafından Temmuz ayında kendisine kalp ritm bozukluğu teşhisi konulduğunu söyledi.

Star Gazetesi'nin haberine göre Ümit, Alman ''Der Spiegel'' dergisinde yer alan haberde, FC Köln'ün 3 takım doktorundan biri olan Jürgen Böhle'nin Temmuz ayında sezonun başındaki zorunlu sağlık kontrolleri sırasında kendisinde kalp ritm bozukluğunu teşh ispanyolca seo is ettiğini ve bunun üzerine Köln'deki bir kalp uzmanına gönderdiğini belirtti.

Kalp uzmanın kendisinde dikkat çekecek bir şey bulamadığını ve sadece diş çürüklerini gidermesini tavsiye ettiğini ifade eden Ümit, bu tavsiyeye uyduğunu ve söz konusu maça kadar kalbinin kontrol edilmediğini söyledi.

Ümit, her karşılaşma öncesi takım doktorunun yanından geçerken kalbinde bir şey olup olmadığını sorduğunu, doktorun da her zaman kendisine ''problem yok'' cevabı verdiğini kaydetti.

"Sorun Ümit'in beslenmesinde!"
Haberde, daha önce bu anlatılanların konuşulmadığı, kulübün, tecrübeli futbolcunun sadece profesyonel hayatındaki bazı kurallara uymadığı izlenimi bıraktığını, takım doktoru Paul Klein'in kulübün internet sayfasına Ümit'in bu durumunun 'çok az yemek yediği veya çok az su içtiğinden kaynaklanabileceği' yönünde açıklama yaptığı hatırlatıldı.

Ümit'in fenalaştığı karşılaşmada dakikalarca yerde yattığı sırada teknik direktör Christoph Daum'un göz yaşlarını tutamadığı belirtilen haberde, ancak Daum'un yaz dönemi öncesinde Ümit'e kilo vermesini söylediğini, Ümit'in de Türkiye'den Köln'e döndüğünde 8 kilo kaybettiği ifade edildi.

Rahatsızlığına rağmen oynama kararı!
Ümit, düştüğü durumdan dolayı bir suçlu aramadığını, yılın başında ateşi olmasına rağmen ara vermeme kararı aldığını belirterek, ''Bu hata ise, o zaman bu benim hatamdır'' dedi.

Haberde, Hannover'deki hastanede teşhis ettikleri kalp kası iltihabı bulgularını ABD'de incelettiren Ümit'in yeniden futbol oynamak istediği belirtildi.

Köln'de yayınlanan ''Express'' gazetesine açıklama yapan doktor Böhle, ''Ümit öyle söylemişse, o zaman yanlış değildir'' şeklinde konuştu.

Saarbrücken üniversite hastanesi doktoru Wilfrid Kindermann, bir sporcunun grip olması durumunda antrenmanlara çıkmayarak ara vermesi gerektiğini, her türlü sportif çabanın virüsün kalpte kalmasına yol açabileceğini kaydetti.

Kategori : SPOR